O nas

Witamy!

Jeżeli trafiłeś na tą stronę, to na pewno chciałbyś się czegoś dowiedzieć o rasie Miniaturowy Spaniel Kontynentalny - Papillon. Znajdziesz tu szczegółowy wzorzec (FCI), jak również krótki opis cech, jakie powinien mieć prawdziwy pies do towarzystwa.

Dla nas, zainteresowanie tą rasą psów było przypadkowe, a jak wiadomo, najważniejsze odkrycia powstają zazwyczaj przez przypadek. Kilka lat temu, zabraliśmy się ze znajomymi na międzynarodową wystawę psów rasowych. Właśnie tam dostrzegłam te milusińskie psiaki, co spowodowało zauroczenie, a w konsekwencji miłość do tych cudownych psów.

Pierwszą naszą sunią jest Zuzia, chociaż to "mieszaniec". Po kilku następnych latach, pojawia się również sunia - pierwszy papillon - o imieniu Saly (Salkantay). To od niej zaczyna się hodowla, choć na owy czas nie była w planie. Następnym psem jest Spidi - nasz ukochany pierwszy piesek. Od tego momentu zaczyna się praca hodowli, w którą zaangażowana jest cała nasza najbliższa rodzina. Kolejnym etapem jest otwarcie się na świat.
Mamy nadzieję, że nasza hodowla spodoba się Państwu. Zapraszamy do obejrzenia strony!

Krystyna i Władysław Śmigiel

Galeria: